Autor:

Admin

Utworzono:

04.09.2019

Niestety, nie udał siędrużynie Cyrhli Krzczonów wyjazd do Droginii na mecz z tamtejszym Sępem, w ramach inauguracyjnego meczu B klasy gr.1 Myślenice, sezonu 2019/20.

Początek spotkania to przede wszystkim gra drużynySępa na własnej połowie, która skupiała się na powolnym budowaniu ataków od linii obrony,poprzez grającego "na kierownicy"grającego trenera, który starał się przyspieszać akcje rozrzucaniem na skrzydła lub prostopadłymi podaniami. Zawodnicy Cyrhli starali się atakować pressingiem już na połowie rywala, jednak nie przynosiło to skutku.

Jedno z takich prostopadłych podań trenera gospodarzy zakończyło się w 20 minucie golem dla Sępa, w sytuacji sam na sam. Nie minęło nawet 5 minut a kolejna akcja gospodarzy zakończyła się bramką. Akcja lewym skrzydłem, wycofanie na 20metr i mocny strzał, po którym nasz bramkarz musiał drugi raz wyciągać piłkęz siatki. 2:0.

Cyrhla nie poddała się i starała się atakować. Kapitalną okazję miał m.in Chęć, jednak jego strzał idący w widełki zablokował ofiarnie jeden z zawodników Sępa. Ponadto sytuacje mieli również Zięba, Pieron czy Świątecki, jednak ich strzały były albo niecelne albo zablokowane.

W przerwie Zająca zastąpił S.Pieron, który zajął miejsce w środku pola.

Cyrhla nie mając nic do stracenia atakowała, czego rezultatem był gol Marka Zięby bezpośrednio z rzutu wolnego z ok 25m. 2-1. Strzelony gol dalej napędzał gości, którzy starali się zwłaszcza długimi podaniami za linie obrony zaskoczyć gospodarzy. Na nic jednak się to zdało, gdyż nie udało się wyrównać.

Wręcz przeciwnie...

Po jednej z kontr gospodarzy, mimo 2 świetnych interwencji naszego bramkarza, i tak Sępowi udało sięwepchnąć piłkę do bramki.

W między czasie kilka niezrozumiałych decyzji sędziego spowodowało nerwową atmosferę i karanie kartkami, jednak na szczęście udało się Cyrhli dokończyć spotkanie całą 11.

Ciężko przełknąć gorycz porażki, zwłaszcza że oczekiwania były inne po ostatnim udanym sezonie, jednak nie ma co sięzałamywać. To dopiero pierwszy mecz sezonu. Wierzymy że za tydzień będzie lepiej!