Admin

Utworzono:

02.10.2019

W ubiegłą niedzielę, w ramach 5 kolejki B klasy gr. 1 Myślenice spotkały siędrużyny RabyII Dobczyce oraz Cyrhli Krzczonów.

Goście jechali do Dobczyc z nadzieją przerwania fatalnej passy bez wygranej na tym terenie, która ciągnie się już od kilku spotkań. Jak pokazał czas było blisko, jednak finalnie i tymrazem się nie udało.

Jedyny gol w pierwszej połowie padł tuż przed przerwą i był autorstwa Raby. W 40 minucie po faulu tuż przed polem karnym do piłki podszedł główny reżyser gry gospodarzy - Żuk- i sprytnym strzałem tużprzy słupku pokonał bramkarza gości.

Do tego momentu gra była mocno wyrównana, jednak bardziej klarowne sytuacje do zdobycia gola mieli goście. Blisko był Świątecki strzelając głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, Zięba i Kałafut z dystansu czy też P.Pieron który w swoim stylu urywał się obrońcom.

Gospodarze większość ataków przeprowadzała środkiem boiska i szukała strzałów z dystansu, jednak był one albo niecelne, albo wyblokowane przez obronę.

Tuż po przerwie kolejny raz pazernie w pole karne wszedł Piotrek Pieron co skończyło się faulem. Do jedenastki podszedł Świątecki i pewnym strzałem doprowadził do remisu.

Goście zwietrzyli szansę i atakowali dalej bramkę gospodarzy. Przyniosło to efekt w 72 minucie, gdy po kolejnej indywidualnej akcji Świąteckiego na lewym skrzydle piłkę przed polem karnym otrzymuje Grzegorz Kałafut i soczystym strzałem odbitym od poprzeczki ulokował piłkę w siatce.

Z przebiegu drugiej połowy już przy stanie 2-1 dla gości wręcz niewyobrażalne było że Cyrhla ten mecz przegra. Stało się jednak inaczej.

Najpierw Śmietana fauluje zawodnika Raby w polu karnym i robi się 2-2, a kilka minut później kontra gospodarzy i napastnik Raby wyprowadza swój zespół na prowadzenie.

Była to jużpraktycznie 88 minuta, i niestety zabrakło czasu by ugrać na tym ciężkim dla Cyrhli terenie chociażby punkt.

Porażka oznacza że w tabeli na 6 punktów odskakuje Sęp Droginia, a na 3 punkty nasz przyszłotygodniowy rywal Iskra Brzączowice.Jak zatem łatwo siędomyślić, mecz 6 kolejki z Iskrą będzie meczem o tzw. 6 punktów.

JUŻ DZISIAJ ZAPRASZAMY WSZYSTKICH KIBICÓW NA BOISKO W KRZCZONOWIE!