Seniorzy: Grodzisko w III rundzie Pucharu Polski

LKS Grodzisko Raciechowice pokonało Lubomir Wiśniowa w drugiej rundzie Pucharu Polski PPN Myślenice 2 do 1 (0:1). Bramki w tym spotkaniu zdobyli Twardosz Robert oraz Kasprzyk Krzysztof

Termin meczu i godzina spowodowała, że zarazem Grodzisko, jaki i goście z Wiśniowej nie posiadali tego dnia optymalnego składu. Od początku spotkanie było bardzo wyrównane, twarda gra w środku pola jednej i drugiej drużyny powodowała, że sytuacji podbramkowych było zdecydowanie mało. Pierwszą szansę na otwarcie wyniku miał Robert Twardosz, który ostemplował poprzeczkę strzałem lewą nogą z 20 metra. W odpowiedzi goście po dośrodkowaniu, z prawego skrzydła i strzale głową, z bliskiej odległości wyszli na prowadzenie. Gospodarze po utarcie bramki, starali się jak najszybciej odpowiedzieć, lecz liczne strzały z dalszej odległości , w szczególności Kamila Antkiewicza nie przyniosły zamierzonego rezultatu. Tuż przed przerwą kapitalna interwencja Patryka Leśniaka, zapobiegła utracie drugiego gola.

W drugiej połowie ekipa z Raciechowic zdecydowanie zaatakowała. Goście z Wiśniowej, dążyli do podwyższenia wyniku głownie długim podaniem do napastników. W 70 minucie podanie z głębi pola za obrońców, przyjmuję tylko w wiadomy sobie sposób Robert Twardosz i płaskim strzałem pokonuje bramkarza gości. Grodzisko dalej atakowało, a kontry Lubomira były coraz groźniejsze. W jednej z nich paradą popisał się wprowadzony, w drugiej połowie Kacper Majka, zapobiegając utracie brami.W kolejnej napastnik strzelił z 5 metrów w poprzeczkę. Gdy wydawało się, że mecz zakończy się remisem i rzutami karnymi na strzał z 20 metra zdecydował się Krzysztof Kasprzyk, nie dając szans golkiperowi z Wiśniowej. W końcówce meczu goście atakowali i kilkukrotnie w zamieszaniu w polu karnym byli blisko wyrównania. Grodzisko po zwycięstwie czeka na losowanie i rywala, w III rundzie Pucharu Polski PPN Myślenice.

Grodzisko Raciechowice - Lubomir Wiśniowa 2:1 (2:1)

Bramki:Twardosz(70 min), Krzysztof Kasprzyk (80 min)

LKS Grodzisko: Leśniak ( Majka 55 min), Furgał, Dudzik, Panek, Daniel (Suder 55 min), Budyn, Kasprzyk Krzysztof, Kalemba J., Kalemba B, Twardosz, Antkiewicz Kamil,