“Nowe otwarcie” na zakończenie sezonu w Grodzisku

25.06.2016.r. odbyło się uroczyste zakończenie sezonu w LKS Grodzisko Raciechowice. Słoneczna pogoda sprzyjała wszelkim aktywnościom na świeżym powietrzu, więc organizatorzy przygotowali cały wachlarz sportowych atrakcji dla zawodników i rodziców.
Podczas rozgrywek dla młodszych uczestników ich opiekunowie uczestniczyli w spotkaniu z zarządem i trenerami. Rodzicom przedstawiono długoterminowy plan pracy klubu oraz priorytetyna przyszły sezon. Podczas prezentacji pt.: “Nowe otwarcie” szczególną uwagę zwrócono na szkolenie kadry trenerskiej, bowiem głównym założeniem zarządu jest, by zawodnicy uczestniczyli w treningu dostosowanym do ich indywidualnych potrzeb. W określeniu i zaspokojeniu niezbędnych elementów pomóc ma testowanie metodą FMS, któremu poddany zostanie każdy grający w klubie.
Po wykładzie trenerzy podziękowali piłkarzom swoich drużyn za cały rok wspólnej pracy. Wręczone zostały upominki dla wszystkich młodych graczy. Każdy opiekun zespołu dokonał podsumowania minionego sezonu i pogratulował sukcesów swoim zawodnikom.
Następnie rodzice i ich pociechy zostali zaproszeni do udziału w biegu z przeszkodami. Przeprowadzono go w dwóch konkurencjach; pierwszej - indywidualnej dla piłkarzy oraz drugiej - wspólnej z rodzicem. Rywalizacja była fantastyczna! Cieszy fakt, że aż tylu dorosłych trzyma dobrą formę i chętnie uczestniczy w takich przedsięwzięciach.
Dalej rozegrano turniej piłki nożnej pomiędzy zawodnikami, trenerami i rodzicami. Wielką niespodziankę sprawiły nam mamy naszych graczy, które walczyły jak równy z równym w meczu rozgrywanym przeciwko swoim dzieciom.
Podjęty wysiłek sprawił, że uczestnicy imprezy nieco opadli z sił, jednak zarząd klubu zadbał, by każdy z nich szybko je odzyskał. Na wszystkich czekał posiłek i słodki poczęstunek. Ponadto rodzice mieli możliwość konsultacji z trenerami fitness odnośnie prawidłowego odżywiania oraz odpowiedniego ćwiczenia w celu utrzymania zdrowia.
Niedzielne popołudnie upłynęło w bardzo miłej, sportowej atmosferze. Dołożymy wszelkich starań, aby takie spotkania odbywały się częściej. Wszystkich sympatyków klubu zapraszamy do śledzenia naszych poczynań i z góry zapraszamy na kolejne imprezy integracyjne w naszym klubie!