Wygrana z UKS "Orzeł Nowa Wieś"

LKS Grodzisko Raciechowice pokonało UKS "Orzeł"Nowa Wieś w pierwszej rundzie Pucharu Polski PPN Myślenice 3 do 1 (2:0). Bramki w tym spotkaniu zdobyli Kamil Łysek dwukrotnie oraz Robert Twardosz.

W pierwszej połowie wyżej notowany rywal nie pokazał umiejętności piłkarskich na wyższym poziomie niż Nasz zespół. W przeciągu 45 minut goście zagrozili dwukrotnie bramki strzeżonej przez Roberta Flaka. Było to spowodowane bardzo dobrą grą całego zespoły gospodarzy w defensywie. Wizualnie Orzeł posiadał dłużej piłkę, ale nie przenosiło się to na stworzenie bezpośredniego zagrożenia pod bramką. Co nie udało się zawodnikom A-klasowca, w pierwszej części spotkania, udało się Łyskowi, który dwukrotnie przy udziale Twardosza znalazł się oko w oko z bramkarzem gości. Zarówno akcja z 30 i 44 minuty zakończyła się zdobyciem bramki płaskim strzałem lewą nogą. Na początku drugiej odsłony zawodnicy z Nowej Wsi starali się jak najszybciej zdobyć bramkę kontaktową. Bardziej odważna gra spowodowała rozluźnienie szyków obronnych, co szybko bo już w 50 minucie wykorzystali gospodarze po składnej akcji. Długą przekątną piłkę zagrał Piech do wybiegającego ze skrzydła Kurka ten po dobrym przyjęciu zdecydował się na podanie do Twardosza, który pewnym mierzonym strzałem umieścił piłkę pod poprzeczką bramkarza gości. Od tego momentu zawodnicy LKS Grodziska skoncentrowali się na chronieniu własnego pola karnego. Zarysowała się zdecydowana przewaga Orła Nowa Wieś. Liczne wrzutki jednak nie były groźne. W 75 minucie wyżej notowany rywal zdobył upragnioną bramkę po wykorzystaniu rzutu karnego.

Grodzisko Raciechowice - UKS "Orzeł" Nowa Wieś 3:1 (2:0)

Bramki: Łysek (30, 44 min), Twardosz (50 min)

LKS Grodzisko: Flak, Piech (Śmigla 51 min), Oleś, Spytek, Panek, Kurek (Dudzik 60 min), Budyn, Kasprzyk, Piwowarczyk (Galos 59 min), Łysek, Twardosz