Młodziki I i II: Maraton meczów ligowych

Grodzisko II Raciechowice - Skalnik Trzemeśnia

Dnia 3.10 spotkały się dwie niepokonane drużyny w III lidze myślenickiej młodzików Grodzisko II Raciechowice oraz Skalnik Trzemeśnia.

Warunki w tym spotkaniu były ciężkie, ponieważ cały dzień padał deszcz. Mecz był widowiskiem dość wyrównanym z delikatną przewagą na korzyść gości. Pierwsza bramkę zdobyła drużyna Skalnika, po dobrej akcji indywidualnej kapitana i dobitce jednego z kolegów z drużyny. Na wyrównanie drużynę Grodziska wyprowadził Bartek Flak znakomicie wykorzystał podanie od Adriana Janeczka, który wcześniej okiwał trzech zawodników gości w polu karnym. Do połowy wynik był 1:1.

Druga część zawodów wyglądała podobnie czyli Grodzisko swoje groźne ataki przeprowadzało skrzydłami, a drużyna z Trzemeśni próbowała przedrzeć się środkiem pola pod bramkę strzeżoną przez Huberta Rapacza. Kolejna bramka to dobrze uderzony piłka z rzutu wolnego odbiła się od poprzeczki i spadła prosto pod nogi nadbiegającego napastnika z Trzemeśni i wynik meczu na 10 minut przed końcem to 1:2. Drużyna Grodziska II Raciechowice po straconej bramce nacisnęła rywala jeszcze mocniej, stwarzając sobie kilka dogodnych sytuacji, ale niestety tuż przed końcowym gwizdkiem"nadziała"się na kontrę drużyny gości którzy trafili jeszcze jeden raz do bramki. Spotkanie zakończyło się wynikiem 1:3 na korzyść Skalnika Trzemeśnia.

Skład:Mikołaj Mrożek, Hubert Rapacz - Jakub Piwowarczyk, Karol Bugaj, Kamil Śliwa - Tomasz Jędruch, Bartek Flak, Patryk Danek, Bartek Juszczak - Adrian Janeczek oraz Karolina Słonka, Sebastian Piechnik, Sebastian Kucała, Kacper Jaszczyk, Adam Nowogorskiając

Bramka:
Bartek Flak⚽

Grodzisko I Raciechowice - Dalin Myślenice

6.10 do Raciechowic zawitał lider II ligi Myślenickiej Dalin. Od samego początku ekipa z Myślenic narzucił swoje warunki gry. Grodzisko dzielnie się broniło i próbowało groźnie atakować rywali, ale drużyna przyjezdnych była poza zasięgiem gospodarzy. Pierwsza połowa skończyła się wynikiem 4:0 a w drugiej połowie drużyna Dalinu dołożyła kolejne 6 goli.

Skład:Mikołaj Mrożek, Hubert Rapacz - Karol Bugaj, Łukasz Bochenek, Bartek Juszczak - Tomasz Jędruch, Bartek Flak, Patryk Danek, Sebastian Piechnik - Adrian Janeczek oraz Karolina Słonka, Sebastian Kucała, Kacper Jaszczyk, Gabriel Muta, Kuba Piwowarczyk, Kamil Śliwa

Akademia Futbolu Ochojno - Grodziskiem I Raciechowice

W niedzielę 8.10 została rozegrana zalega kolejka pomiędzy Akademia Futbolu Ochojno a Grodziskiem I Raciechowice.

Mecz od początku spotkania był na wysokim poziomie jeśli chodzi o ligę młodzików. Raz po raz stwarzały się okazję dla jednej jak i drugiej drużyny. Pierwszego gola strzeliła drużyna gospodarzy która po dobrym rozegraniu piłki, przedostał się pod pole karne Grodziska i jeden z zawodników akademi mocnym strzałem wyprowadził drużynę żółtych na prowadzenie. Nie trzeba było długo czekać na odpowiedz drużyny Grodziska, która również po dobrej akcji i wypuszczeniu Adriana Janeczka na wolne pole za obrońców drużyny z Ochojna, w sytuacji sam na sam z bramkarzem pewnie wykorzystał sytuacje na wyrównanie wyniku. Pod koniec pierwszej połowy, mocnym strzałem z dalszej odległości drużyna z Ochojna schodziła na przerwę z przewagą jednej bramki.

Druga połowa wyglądała podobnie jak pierwsza, czyli ciekawe akcje z jednej i drugiej strony. Zaraz po przerwie do wyrównania doprowadził "Timo" Tomasz Jędruch kapitalnym strzałem z rzutu wolnego. Później znowu groźną akcje przeprowadziła drużyna z Ochojna i znowu wyszła na prowadzenie w tym meczu, które nie oddała już do końca spotkania.
W samej końcówce podłamana drużyna Grodziska straciła jeszcze dwie bramki. Wynik końcowy 5:2.

Skład: Huber Rapacz - Jakub Piwowarczyk, Łukasz Bochenek, Mikołaj Mrożek - Sebastian Piechnik, Bartek Flak, Patryk Danek, Sebastian Kucała - Karolina Słonka oraz Kacper Jaszczyk, Adrian Janeczek, Karol Bugaj, Tomasz Jędruch

Bramki:
Adrian Janeczek⚽
Tomasz Jędruch⚽

Raba Dobczyce - Grodziskiem II Raciechowice

Dnia 9.10 kolejny swój mecz rozegrała drużyna Grodziska II Raciechowice, której tym razem przeciwnikiem była Raba Dobczyce.

Zespół Raby wystawił w tym spotkaniu dwa składy i przebieg tego spotkania zależał od tego, którym składem grał zespół gospodarzy.
Grodzisko walczył o każdy centymetr boiska, choć boisko było ciężkie.  Zawodnikom z Raciechowic zależało bardzo, aby wygrać ten mecz, ale niestety na pięć bramek gospodarzy udało się im odpowiedzieć tylko dwoma ładnymi trafieniami Bartka Juszczaka. Drużyna Grodziska mogła w tym meczy jeszcze "ukuć" kilka bramek, ale brakowało trochę szczęścia pod bramką strzeżonej przez Pawła Bętkowskiego.

Skład:Hubert Rapacz - Mikołaja Mrożek, Patryk Danek, Kuba Piwowarczyk - Tomasz Jędruch, Adam Nowogorski, Bartek Flak, Sebastian Piechnik - Karolina Słonka oraz Bartek Juszczak, Kamil Śliwa, Adrian Janeczek