Seniorzy: Pewność końcowego sukcesu

Drużyna seniorów Grodziska Raciechowice pokonuje w meczu u siebie gości z Bysiny 5 do 3. Bramki w tym meczu zdobyli Jamka x 2, Spytek x 2 i Twardosz.

Spotkanie z Dukla rozpoczęło się bardzo dobrze dla gospodarzy, którzy po 15 minutach prowadzili 2 do 0. Na prowadzenie ekipę z Raciechowic wyprowadził, Jakub Jamka, który został faulowany w polu karnym po indywidualnej akcji, a następnie sam wykorzystał "jedenastkę". Druga bramka to bez wątpienia najładniejsza akcja meczu. Wszystko zainicjował Kasprzyk, który uruchomił podaniem na skrzydło Spytka, ten z pierwszej piłki zagrał w pole karne do Twardosza. Popularny "Korpaś" uderza z powietrza lewą nogą pod poprzeczkę nie dając szans bramkarzowi. Wydawało się, że Grodzisko odniesie łatwe zwycięstwo. Jedna tuż po wznowieniu gry po bramce na 2 do 0, Dukla zdobywa kontaktową bramkę. W 30 minucie kapitan gości doprowadza do remisu wykorzystując rzut karny.

W drugą część spotkania lepiej weszli przyjezdni, którzy po fantastycznym strzale z 30 m obejmują prowadzenie. Grodzisko zostało zmuszone do mocniejszych ataków. Na efekt przewagi było trzeba czekać do 61 minuty, gdy w polu karnym został faulowany Suder, a ponownym egzekutorem był Jamka. W 68 minucie gospodarze wyszli ponownie na prowadzenie, po indywidualnej akcji Mateusza Spytka, który strzałem w dalszy róg bramki pokonuje golkipera Dukli. Na tym Nasza drużyna nie poprzestała, ponieważ 3 minuty później po szybko wykonanym rzucie rożnym, i dośrodkowaniu Sudra, drugą swoja bramkę zdobywa Spytek, po strzale głową od dalszego słupka. Grodzisko tego dna zagrało słabszy mecz, jednak mimo utraty dwubramkowego prowadzenia widać było pewność w końcowy sukces.

Grodzisko Raciechowice - Dukla Bysina 5:3 (2:2)

Bramki: Jamka x 2, Spytek x 2, Twardosz

LKS Grodzisko:Leśniak,Śmigla ,Dudzik ,Oleś ,Spytek ,Twardosz (Jelonek 85 min),Jamka ,Kasprzyk, Nieckula, Piwowarczyk (Galos 60 min), Suder.