Seniorzy: Wyszarpane zwycięstwo

Grodzisko Raciechowice w dziesiątej kolejce B-klasy pokonuje, w meczu wyjazdowym rozgrywanym w Sułkowicach Cisy Harbutowice 2 do 1. Bramki w drugiej połowie zdobywają Kacper Kasprzyk z rzutu wolnego i Mateusz Spytek.

Od początku meczu widać było przewagę i kulturę gry gości z Raciechowic, którzy dłużej utrzymywali się przy piłce i bardziej z pomysłem starali się rozegrać piłkę. Dało to efekt w kilku okazjach, między innymi po strzałach Nieckuli, Łyska i Budyna. Jednak w tych wypadkach brakowało centymetrów lub dobrze w bramce gospodarzy spisywał się bramkarz. W pierwszej części spotkania Cisy zagroziły raz drużynie Grodziska, gdy w 40 minucie napastnik gospodarzy po indywidualnej akcji mógł wyprowadzić swoją drużynę na prowadzenie.

Druga połowa to zdecydowanie słabsza gra ekipy z Raciechowic. Na domiar złego w 60 minucie po szybkiej akcji i strzale w dalszy róg bramki drużyna z Harbutowic wygrywała 1 do 0. Grodzisko próbowało odpowiedzieć lecz w tej części meczu nic się nie kleiło. Impuls drużynie dał Kacper Kasprzyk, który po rzucie wolnym doprowadził do remisu. 10 minut po wyrównaniu, goście wychodzą na prowadzenie, gdy podanie Damiana Nieckuli wykorzystuje Mateusz Spytek, który lobuję wychodzącego bramkarza. Cisy próbując odpowiedzieć na dwa trafienia Grodziska śmielej zaatakowały, co pozwoliło Naszej drużynie wyprowadzić kontry. Dwie z nich mogły się zakończyć podwyższeniem wyniku, gdy w dogodnej sytuacji znaleźli się Łysek i Kasprzyk, jednak w obu przypadkach ofiarna interwencja obrońców gospodarzy uchroniły ich przed utratą kolejnej bramki. Był to piąte zwycięstwo w tej rundzie na obiektach rywali.

Cisy Harbutowice - Grodzisko Raciechowice 1:2 (0:0)

Bramki: Kasprzyk - 70 minuta, Spytek - 81 minuta

LKS Grodzisko: Leśniak,Śmigla, Dudzik, Oleś, Spytek, Panek (Suder 60 min), Budyn,Kasprzyk, Nieckula, Piwowarczyk (Galos 65 min), Łysek (Kurek 85 min).